למה כדאי לכתוב דפי בוקר

בכתיבת דפי הבוקר שהיא חלק מתירגול ה - SELF CARE שלי, אני כותבת את כל מה שעובר לי בראש מרגע שאני קמה בבוקר. זה כמו כתיבה של כל המחשבות שחולפות בראשנו כמו עננים. בכל פעם שחולף שם ענן אנחנו כותבות את התוכן שלו במחברת המיועדת רק לזה. כך אני עושה. לא מניחה את העט עד שאני ממלאה שלושה דפים.

כתיבת דפי בוקר היא שיטה שהמציאה ג׳וליה קמרון מי שכתבה את הספרים דרך האמן ודרך האמן בעבודה ואת הזכות לכתוב. השיטה כוללת כתיבה חופשית של 3 עמודים בכל בוקר. מטרת כתיבת הדפים האלה היא "להוריד״ מהראש את כל הרעשים המיותרים שיש בו, לעשות CLEARANCE ולהתחיל את היום עם ראש נקי ממחשבות מיותרות. כתיבה של 3 עמודים עלולה להישמע המון, אך לא קשה להגיע לזה כשמתחילים לכתוב. מרגע שמחזיקים את העט ביד, לא מניחים אותו עד שמסיימים לכתוב שלושה עמודים. אין לתאר את ההרגשה של הנינוחות וההקלה שמרגישים לאחר הכתיבה.

אני רואה בכתיבת דפי הבוקר פגישה שאני מקיימת עם המחשבות שלי על כוס קפה. אני כותבת שם על מצב הרוח שלי וגם את כל הדברים שאני מרגישה וגם את מה שאני חושבת על מה שקרה או על מה שעתיד לקרות. רק מחשבות. לא יותר. כשאני נותנת לזה את מלוא תשומת הלב שלי, קורים שני דברים: קודם כל, אני תמיד מופתעת לגלות את כמות המחשבות שעוברות לי בראש, בכל זאת כתבתי שלושה עמודים, דבר נוסף שקורה הוא שאחרי שאני מסיימת, אני תמיד מרגישה הקלה ע-צ-ו-מ-ה. אני לא מסתובבת עם כל העומס הזה בראש ובלב. אני יודעת ששמתי את זה במקום בטוח. רק אני קוראת את זה ולא אף אחד אחר. אני יוצאת עם הידיעה הברורה שהפגישה המרגשת שקבעתי עם עצמי היתה כייפית ונהניתי מכל רגע.

כדי לכתוב את דפי הבוקר שלי אני אוהבת להיות מתחת לפוך במיטה או לשבת בסלון על הספה, להתכסות בשמיכת טלויזיה מפנקת ולצלול לתוך כתיבה אינטואיטיבית, בלי חוקים ובלי תיקונים. מרגע שאני מרימה את העט, אני לא עוצרת. כותבת וכותבת עד שאני ממלאה שלושה עמודים.

לפעמים אני יושבת ליד השולחן עם כוס קפה וכותבת. מה שחשוב הוא לכתוב בעט או בעפרון על נייר או במחברת ולא במחשב. כשכותבים בכתב יד, המחשבות עוברות טוב יותר לדף. יש כאלה שלא נגעו בעט ודפים לכתיבה כבר שנים ורגילות ״לכתוב״ בנייד או בטבלט. תבחרו מה שנח לכן. העיקר שתתרגלו כתיבה.

כשאני מסיימת את הכתיבה, זה כמו שסיימתי אימון ספורט, רק שזה ללב ולמחשבות שלי.

מזמינה אתכן לנסות. תיהנו מהפגישה עם עצמכן. זה רק שלושה עמודים ואת ההרגשה, כמו שאמרתי, קשה לתאר במילים. SELF CARE במיטבו.

לחיים של SELF CARE,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?