למה חשוב שכל אחת מאיתנו תהיה וונדר וומן

מחשבה קודמת לרגש

אנחנו כבר יודעות שמחשבה שצצה לנו בראש יכולה להשפיע על ההרגשה שלנו. אם למשל חשבנו על משהו שמח, זה מיד מיתרגם בגוף שלנו להרגשה של שמחה. אבל אם זו מחשבה מדאיגה שחולפת לנו בראש, לזה אנחנו מודעות יותר ומרגישות את זה טוב מאוד. טוני רובינס טוען שיש לנו את היכולת לשנות את מה שאנחנו מרגישות אם נעשה שינוי פיזי או תנועתי מתאים. כי Motion גורם לEmotion.

פעמים רבות כשאנחנו מרגישות מבואסות, אנחנו מפסיקות לנשום, לפעמים אנחנו גם מצהירות על זה בקול רם לסביבה. אנחנו למשל נאנחות, שומטות את הכתפיים ודי מכונסות בעצמנו או אז גם מתחילים לחלחל בנו דאגות ופחדים.

אך אם לעומת זאת, נשנה את מנח הגוף שלנו ברגע שאנחנו מזהות רגש שלילי ומיד נעמוד כמו סופר וומן או וונדר וומן ונשנה את כל שפת הגוף שלנו לזקופה יותר, התוצאה היא שנחווה שינוי כמעט מיידי גם ברגשות שלנו.

סימוכין במחקר

במחקר שנעשה באוניברסיטת הרווארד גילו שמנח כזה (Power Posture), מוריד את רמת הקורטיזול שזה הורמון הסטרס בגוף ב30% תוך שתי דקות וזה בתגובה, מביא לשינוי ההתנהגות שלנו שגורם לשינוי ושיפור ההרגלים שלנו.

כלומר, בשביל להרגיש טוב יותר, צריך לעבוד על עצמנו בדרך מסוימת והכי חשוב, לקחת אחריות על לגרום לזה לקרות.

איך משלבים את זה בחיים

הנה שלושה תרגילים שאפשר לעשות בכל בוקר במשך עשר דקות (3 דקות לכל תרגיל) שיכולים לקבוע איך יראה היום שלנו.

* 3 דברים אותם אתם מוקירים. כשאנחנו בהוקרה אנחנו לא יכולים להיות בו זמנית גם מודאגים או כועסים או בפחד. כעס ופחד הם שני הרגשות שעומדים גם במבחן מערכות היחסים שלנו.

* שליחת ברכה ואנרגיה טובה לנו למשפחה ולחברים

* להתפקס על 3 מטרות אותן אנחנו רוצות להשיג במשך היום. דרך אגב מטרות לא חייבות להיות רשימה של

משימות אלא גם הרגשה שאנחנו רוצות להרגיש או אנחנו רוצות לחוות.

תרגיל כזה מאפשר להיות בשליטה על מה שקורה כי אנחנו אלה שמחליטות איך יראה היום שלנו. אם לא נעשה את זה, מה שסובב אותנו מכתיב את הטון ואנחנו משאבות למה שקורה מסביב ומושך את תשומת לבנו רק כי לא החלטנו מה אנחנו רוצות לחוות היום.

למה חשוב שנשקיע בגדילה שלנו

החיים הם גדילה מתמדת אם עובדים עליהם. אם נפסיק לאמן אותם ממש כמו את השרירים שלנו, הם יחלשו. בהתאם לכך גם אנחנו, אם נפסיק להשקיע בגדילה שלנו, נלך ונחלש. נדרוך במקום, הזמן יעשה את שלו וזהו. אך אם נעשה את מה שאנחנו אוהבות עם אנשים שעושים לנו טוב ומשפיעים עלינו לטובה ויש משמעות לעשייה שלנו, יש פחות סיכוי שנגיע למקומות בהם נזלוג לכעס ותסכול כי לא בחרנו עבור עצמנו. זה בדיוק מה שסלף קייר מאפשר; להחליט קודם כל מה אנחנו רוצות ואחר כך לעשות פעולות שיובילו אותנו בדיוק לשם.

לחיים של SELF CARE,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?