איך נוכל להיות בהרגשה של חופש כל הזמן

בימים אלה משפחות רבות נמצאות בחופשה. גם אנחנו סיימנו חופשה בלונדון. היום האחרון שם לווה בתהיה על איך חוזרים לחיי השיגרה ויחד עם זאת, משמרים את ההיי שחוינו בזמן הזה.

שימור ההיי הזה מתאפשר כשאנחנו בוחרים להיות בפוקוס על העשייה שלנו ובוחרים בכל יום, כלומר גם בשיגרה, איך יראה היום שלנו. זה לא מסתיים כאן. כדי לראות שינוי, אנחנו חייבים גם ליצור אותו ולעשות אותו.

אז במהלך החופשה הזו, הרבה בזכות הסמינר(של טוני רובינס), הייתי ממש מודעת לכל מה שאני חווה, כדי לבחון מה אני משלבת בחיי היום יום. כי תכלס, די מבאס להבין שאנחנו בעצם חיים מחופשה לחופשה ושהחיים הם מה שקורה בין החופשות.

נשאלת השאלה, האם רוב האנשים שמחים או לא?

בריאים או לא?

אני מניחה שהתשובה לשתי השאלות ידועה והיא״לא״. אז איך זה שעם כל הכסף שיש לאנשים או לפחות האפשרויות לעשייתו, הם לא שמחים מספיק. ואיך זה שעם כל הידע שיש לנו בבריאות היום, התוצאה היא שאנחנו עדיין חולים יותר? ואיך כל זה קשור לחופשות?

במחקר שבו שאלו אנשים מתי הם הכי מאושרים, אחת התשובות הכי בולטות היתה״כשהם בחופשה״. אז כדי להמשיך להרגיש ככה בחיי היום יום, רצוי להיות כל הזמן בתודעה של חופש.

אחת הדרכים לעשות את זה היא להודות על מה שיש לנו בחיים. לעצור, עדיף לכתוב את הדברים, כדי להוסיף לנו שמחה. (אני גם מאמינה שכשאנחנו מעריכים את כל מה שיש, היקום שולח לנו עוד מזה כי יש מי שישמח לקבל אותו). הודיות מאפשרות לנו לנשום, מאפשרות ללב שלנו להתרחב וליהנות מכל מה שיש.

להיות כל הזמן בהרגשה של חופש וחירות זה להיות אלה שבוחרים עבור עצמנו וכדי לעשות את זה, רצוי שנשאל את עצמנו שאלות.

שאלות אותן אנחנו יכולים לשאול את עצמנו:

 • איך אנחנו רוצים שהחיים שלנו יראו בעוד מספר שנים (שנגדיר מראש) בכל תחום בו נבחר בחיים?

 • איזה גוף אנחנו רוצים לעצמנו?

 • עד כמה אנחנו רוצים שהוא יהיה בריא?

 • כמה אנחנו מוכנים להשקיע בהנעתו?

 • מה המידה בה אנחנו רוצים להזין את הגוף שלנו במזון בריא שגם מתאים לו?

 • איך להימנע ממצבי סטרס (עםהשפעתו ההרסנית לגוף).

 • מי האנשים איתם אנחנו שורים את עצמנו?

 • איזו זוגיות אנחנו רוצים עבור עצמנו(כשאנחנו מנהלים רק את עצמנו)?

 • איזה חיי חופש כלכלי אנחנו יוצרים לעצמנו?

רשימת השאלות הזו היא בסיסית אך היא הצעד הראשון שיכול לאפשר לנו להיות בהרגשה של חופש רוב הזמן ולא ההיפך. עצם שאילת השאלות היא בחירה בחירות שלנו ומשפרת את רמת האושר והבריאות שלנו.

הצעד הבא, אחרי שאנחנו נותנים לעצמנו תשובות, הוא לבחון את תחומי החיים בהם אנחנו רוצים שיפור וליצור לנו מטרת על. מה שעכשיו צריך לעשות הוא לקבוע את הצעדים (הקטנים) שיביאו אותנו למטרת העל. זה דורש תכנון ומחויבות לביצוע התוכנית. בשלב הזה עולים פחדים ואמונות מגבילות אך ברגע שמנקים אותם, החיים שלכם יוכלו לעלות על המסלול שיוביל אתכם לחופש אליו אתם כל כך כמהים. זה מה שאני עושה בשנים האחרונות עבור עצמי. זה דורש אמונה בי, משמעת עצמית, מחויבות ופעולה, אך זה מאפשר לי להתקדם לאן שאני רוצה.

אם אתם רוצים עזרה בתכנון שמחת החיים שלכם, ברמה היום יומית, דברו איתי.

מאחלת לכם שתפעלו בכל יום מתוך הבחירה בחירות שלכם ושיהיה חג שמח ונפלא.

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
 • Instagram Social Icon
 • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?