איך תהיי הולנטיין של עצמך

אנחנו לא זקוקים ליום מיוחד בשנה כדי לחגוג את האהבה שלנו. אנחנו חוגגים אותו בצורות שונות לאורך כל השנה. אבל כדי לאפשר לי לחגוג את הזוגיות שלנו, אני זקוקה לחגוג אותי, או במילים אחרות לחגוג את האהבה שלי לעצמי. כי רק כשאני מלאה בעצמי, אני יכולה להעניק אהבה גם לבן הזוג שלי וליקרים לי.

מזה כמה ימים שחנויות והקניונים עמוסים בדוכנים ועליהם לבבות, שוקולדים, פרחים ועוד גודיז בצבעים אדום לבן, מבלבלים את העיניים ואת הלב ומזכירות לנו לקנות מחווה לבני הזוג שלנו. זה אכן יפה, מרגש, צבעוני וחגיגי אך עם יד על הלב, החיים הם מגרש המשחקים שלנו והבית הוא הבסיס בו אנחנו יוצרים את הריגוש והחגיגיות שלנו.

ואז מגיע השבוע הזה ואנחנו כל כך עסוקות בלקנות להם פרחים, שוקולד או מתנה וכלל לא חושבות להתפנות להעניק גם לעצמנו משהו מזה. ואני לא מתכוונת רק ליום הזה וגם לא במקום מחווה של אהבה לבן הזוג שלנו, אלא בנוסף.

מה אם נחליט להיות הולנטיין של עצמנו?נביט על עצמנו באהבה כשנסתכל בראי:לא נראה את המשקל העודף, את הצלוליטיס, את הקמטים שהתווספו ואת העיגולים השחורים מתחת לעיניים? במקום זה, נבחר להביט עמוק בעיניים ולאהוב את מי שמשתקפת לנו במראה. נתרגל חיזור אחרי עצמנו, נתאהב בנו.

בכל פעם שנראה אותנו, נחייך, נאמר אפילו “אני אוהבת אותך”. ככה. בהכי פשוט. בלי סיבה ובלי לשפוט. “אני – אוהבת – אותך!!!״ מה את אומרת? אני אומרת שזה הכי SELF CARE שיש.

כדי לעזור לך לעשות את זה, אני מזמינה אותך להחליט על יום אחד בחודש שבו תקבעי דייט עם עצמך. זה יכול להיות יום שלם או בוקר רק לעצמך עבור עצמך. ממש כמו הזמן שהיית משקיעה במישהו אהוב.

* שבי בבית קפה רק עם עצמך. כתבי לעצמך מכתב. במחברת.

* קני לעצמך זר פרחים.

* קני לעצמך מתנה. בקשי מהמוכרת לעטוף לך אותה בסרט.

* שימי לעצמך מוזיקה שאת אוהבת בפול ווליום, לבשי שמלה משגעת ותרקדי. אם בא לך, חפשי לך מקום בו מתקיים חוג ריקודים.

* הזמיני לעצמך טיפול מסאז׳ מפנק.

וכדי לחוש את האהבה לעצמך גם ברמה היום יומית, הנה כמה רעיונות שיעזרו לך להתאהב בך:

 • נשמי פנימה אהבה, נשפי החוצה פחד. שבי בכל בוקר בגב זקוף במיטה או במקום נח אחר ונשמי נשימות עמוקות. הקפידי לא לחשוב על שום דבר אחר למעט הנשימות. שאפי עמוק מילות אהבה לעצמך, בספירה של 4. שחררי את הפחד שמאיים להשתלט, בספירה של 8.

 • צאי לטייל בטבע. הקפידי להתחבר לטבע בכל הזדמנות שיש. שאפי מהאויר הצח בשביל בריאות הלב וצלילות המחשבה. הטבע נמצא סביבך בהמון הזדמנויות. מה שנשאר זה רק להתמזג איתו ולהרגיש שאנחנו חלק ממשהו הרבה יותר גדול מאיתנו.

 • אפשרי לאור שבך לזהור. לא פחות מזה. אנחנו כל כך עסוקות בלהסתיר את האור שבנו עם הצטמצמות ו״לא נעים לי״ כאלה והתעלמות ממחמאות, שאנחנו לא מאפשרות לעצמנו לזהור בעיקר עבור מי שאנחנו יכולות להעניק לו ממי שאנחנו.

 • סילחי. כל כך הרבה פעמים אני פוגשת בנשים שלכאורה לא מסוגלות לסלוח. תאמינו לי, זה יותר פשוט ממה שזה נשמע. כשאנחנו סולחות, אנחנו קודם כל מכבדות את עצמנו ומקלות על הלב שלנו. אנחנו בוחרות בשלוות הנפש שלנו.

 • הפסיקי לדחות ביצוע של דברים. לכשיהיה יותר זמן, כסף, חשק, פניוּת. כולנו דוחות עשיה של דברים, בעיקר בגלל מיה גידו (מה יגידו). מכירות? אנחנו חוששות להיראות טיפשיות, להיכשל או מרגישות לא טובות מספיק. האמת היא שמי שלא עושה בטוח שלא טועה, אך גם נשארת במקום ולא מתקדמת.

 • השתחררי מהעבר וממה שמונע ממך לעוף על עצמך. מה אם היית בולעת כדור שהיה מוחק לך בזכרון את כל הדברים הלא נעימים שאת סוחבת איתך?מה אז היית מאפשרת לעצמך לעשות?דמייני שזה מה שאת עושה.

 • אפשרי לעצמך להשתטות ולצחוק כמו פעם מזמן כשעוד לא שמת על עצמך מגבלות של מה יגידו, לא יפה לאישה בגילי וכו׳.

 • עסקי ביצירה. בחרי משהו מרחיב לב וכייפי לך. משהו שגורם לך לשכוח את הזמן ולהוציא תחת ידייך יצירת מופת בעינייך.

 • דברי בשפת האהבה. החליטי לחשוב, לכתוב ולדבר רק מילים של אהבה, יופי וחיוביות. בכל פעם שרק תחשבי להשתמש במילה פחות יפה, הפכי אותה למילה טובה יותר. זה ישפר כל כך הרבה בחייך וישפר גם את מה שתקריני על סביבתך.

 • סיימי כל יום בתודה על חמישה דברים ששימחו אותך באותו יום. כתבי אותם. אחרי חודש יהיו לך 150 דברים שעליהם את מודה. ואחרי שנה, 1800 דברים. כמה שאת עשירה!!!

מאחלת לך לאהוב גם את עצמך רק מתוך SELF CARE.

מוזמנת להשאיר תגובה; האם אהבת את הפוסט ומה לקחת ממנו.

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
 • Instagram Social Icon
 • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?