איך תגרמי לעצמך לשגשג בחיים


כאמא, בת זוג ובעלת עסק, אני עסוקה בהמון דברים. רשימות ה-TO DO שלי עולות על גדותיהן ולפעמים כל מה שאני רוצה לעשות זה לא לראות אותן כי הן אף פעם לא נגמרות. עוד המון נשים מוצאות את עצמן טובעות בים המשימות שהן לוקחות על עצמן. מעבר לזה, אני פוגשת נשים שכל כך עסוקות בנתינה לאחרים, שבדרך, הן שוכחות להעניק גם לעצמן. נתינה לאחרים היא דבר נפלא וחשוב, אך חשוב לדאוג למלא גם את המצברים של עצמנו. אחת הדרכים לעשות את זה היא לפעול מתוך SELF CARE בחיים שלנו וכך להעניק גם לעצמנו.

בעוד שהקונוטציה שעולה בראשנו כשאנחנו שומעות את הביטוי SELF CARE היא של טיפוח הגוף על כל נגזרותיו, SELF CARE יכול לכלול גם את אלה, אך גם הרבה יותר מאשר רק פינוקים לגוף. SELF CARE הוא כשאנחנו נותנות מענה לצרכים שלנו הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית והרוחנית. רבות מאיתנו, נופלות למלכודת האמונה שכשאנחנו נענות לצרכים שלנו, זה מעשה אנוכי ולא ראוי, כי הוא בהכרח בא על חשבון אחרים. אך האמת היא, שכשאנחנו נותנות מענה לצרכים שלנו, אנחנו מביאות את הטוב ביותר שאנחנו, לכל תפקיד אותו אנחנו ממלאות בחיים.

כך למשל, אנחנו פרטנריות טובות יותר בכל מערכת יחסים בה אנו שותפות אם זה קשר מקצועי, זוגי, קשר עם הילדים שלנו או כל קשר אחר. לפעמים SELF CARE יכול להיות גם יציאה ממערכת יחסים שלא מאפשרת לנו להיות מי או מה שאנחנו ראויות להיות, כמו גם עזיבה של מקום עבודה לא מקדם. וזאת כי בחנו ובדקנו היטב מה נכון עבורנו והחלטנו כי כבר לא נכון לנו להישאר שם. זה גם מה שאני עשיתי אחרי שאני כבר לא מתרגשת מתפקידי במערכת החינוך אחרי שנים רבות של התרגשות ואהבה.

כדי לחיות את חיינו מתוך SELF CARE עלינו להאמין שאנחנו ראויות לשגשג בכל התחומים של חיינו בהן אנחנו רוצות שיפור, כמובן. אני מאמינה שאנחנו לגמרי ראויות להגשים את הרצונות שלנו רק מעצם היותנו וקיומנו. זה לא מחייב שנרגיש רגשות אשמה. אם יש לנו כאלה, זה נובע ודאי מהחינוך שקיבלנו, החברה בה גדלנו ומערכת האמונות שיצרנו לעצמנו.

כל אחת מאיתנו רואה את המושג שגשוג בחיים בדרך שונה. לכל אחת מאתנו מחשבות שונות על SELF CARE. בפוסט הזה אתן לך טעימה מה SELF CARE שלי, זה שנמצא בבסיס של הפעולות שאני עושה, איך אני חיה לפיו, איך הוא עוזר לי לחיות חיים של שגשוג ואיך הוא יכול להיות כזה גם עבורך.

כשמגיע הזמן לשלב SELF CARE בחיים

תמיד היה חשוב לי לטפח את עצמי וגם את הרצונות שלי. לעתים עשיתי את זה בלי לעשות גלים, אבל עשיתי ולא תמיד שיתפתי, כי לא היה לי נעים ועוד כל מיני מחשבות מקטינות כאלה. בשנים האחרונות, בעודי עוזרת לאחרים להגשים את חלומם ושוכחת מזה שלי, חזרתי למצוא אותי ואת ה - SELF CARE שלי.

יש לי עוד מה לעשות כדי להתנהל ממקום של SELF CARE בצורה אופטימלית בחיי. אני אמא, מטפחת זוגיות, מנהלת עסק ובית, נושאת עלי כמה קילוגרמים עודפים וגם דואגת להורי המבוגרים. אבל בתוך כל אלה, חשוב לי לעשות את הדברים שעוזרים לי לעצב את חיי בסטייל שמתאים למי שאני ולרצונות שלי. כדי להצליח בזה, אני מקפידה לעשות פעולות שמטעינות אותי באנרגיה הנכונה ומאפשרות לי לחיות חיים של שגשוג. אני מקפידה, למשל, ללכת לים או לפחות לראות אותו לעיתים קרובות (כי זה מה שאני אוהבת)' אני כותבת דפי בוקר ומשתדלת לעשות מדיטציות. אני עושה פעילות גופנית מהנה עבורי (כדי שאוכל להתמיד בה), ועושה כל שאני יכולה כדי לאכול תזונה בריאה שמתאימה לי. בנוסף, אני מאמינה שהגוף שלנו פועל בהרמוניה מלאה עם המצב הרגשי שלנו. בחודשים האחרונים היקום נתן בגופי סימנים. הבנתי ששכחתי אותי. שכחתי מה אני באמת אוהבת ומה מזין את מי שאני ויש מחקרים שמוכיחים את הקורלציה המושלמת שיש בין הגוף למחשבות שלנו. חזרתי להקשיב לרצונות שלי ואני בשאיפה לשמור על איזון בין הגוף לכל מה שמזין אותו.

SELF CARE הוא כל מעגל החיים שלנו הכולל השקעה במחשבות טובות ומעצימות, תזונה איכותית, תנועה, שינה טובה ומערכות יחסים אוהבות. כדי להצליח בכל אלה, אני מקפידה לשבץ בחיים שלי דברים שעושים לי כייף וטוב. כל דבר קטן יכול לעזור, כך שאוכל להצליח לחיות את חיי בדיוק כמו שאני רוצה ולא רק לשרוד בהם. בזכות אלה, המשפחה שלי, החברים שלי והלקוחות שלי זוכים לראות את הצד היפה יותר שלי. אני משגשגת ומממשת את עצמי כמו שאני רוצה.

איך מתמידים בשילוב SELF CARE

הדבר המשמעותי ביותר שאיפשר לי להצליח בזה היה ההבנה ש - SELF CARE הוא תירגול. ככל שאני חוזרת ומתרגלת אותו על בסיס קבוע ומודעת לקיומו הוא מצליח. וכשלא, אני הולכת לאיבוד ולא מצליחה לממש את מלוא היכולות שלי באותה עת. להיפך, מצב הרוח שלי מידרדר, העשיה שלי דלה ובעיקר אני לא מצליחה לזהות את מי שאני באמת. הגעתי להחלטה שאני ורק אני אחראית לשגשוג בחיים שלי ושאם אני רוצה לחיות אותם מהמקום הזה, כדאי לי לתרגל.

אם את מרגישה שאת הולכת לאיבוד בין שלל התפקידים שלך, את עייפה ובעיקר רוצה להרגיש שאת משגשגת בחיים, הכנתי חוברת עבודה ובה מספר שאלות שיעזרו לך לפקס את המחשבות שלך וליצור לעצמך את שגרת ה - SELF CARE שמתאימה רק לך. צרי קשר כדי לרכוש את החוברת תמורת 7 ש״ח בלבד.

שיעזרו לך לפקס את המחשבות שלך וליצור לעצמך את שגרת ה- SELF CARE שמתאימה רק לך.

קחי את עצמך לדייט במקום שקט. הזמיני לעצמך כוס קפה או כוס יין ומלאי את השאלון. זו יכולה להיות התחלה של ידידות מופלאה בינך לעצמך, כי מגיע גם לך לחיות מתוך SELF CARE.

אם תרצי להיפגש איתי, לפגישת היכרות בה נבחן יחד את המקומות שדורשים התייחסות ושינוי בחיים שאת מנהלת ובבחירות התזונתיות שלך, כדי לעלות על המסלול של שילוב SELF CARE כחלק משגרת החיים, דברי איתי. מגיע לך לשגשג!

מאחלת לך חיים מתוך SELF CARE,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?