פאשניסטה זה ענין של פרספקטיבה


מגיל צעיר מאוד אהבתי להיכנס לזוג היחיד של כפכפי העקב של אמא שלי. עקב בז׳ עם רצועה בצבעים בז׳-שחור. כל כך אהבתי להתגנדר, להתקשט בתכשיטים ולהתאפר. למרבה הצער, אמא שלי ממש לא היתה מהמתלבשות אופנתית, ופרט לאודם, היא לא התאפרה כלל. ואני כל כך רציתי להתאפר שפעם לקחתי טוש שחור והעברתי פס של אייליינר מעל העין. למותר לציין שהוא לא נמחק זמן רב מהעיניים.

כשהגיע לארץ מופע הבידור ״חופשה על הקרח״, נסעתי לראות אותה עם הורי, באצטדיון יד אליהו. לא יכולתי להוריד את העיניים מרקדניות הקנקן עם התלבושות הצבעוניות והנוצצות והנוצות הענקיות שהן לבשו. בהפסקה כל כך התרגשתי כשהוריי קנו לי את חוברת המופע. שנים הייתי מעלעלת בחוברת, מסתכלת בקפידה על האיפור והתלבושות של הבנות וחולמת להתלבש באי אלו סממנים מהן. לא בטוחה שרציתי לחולל על הקרח אבל התלבושות הצבעוניות היפנטו אותי.

בשנים הבאות, עם הרצון להיות כמו חבריי וההשתייכות לתנועת הנוער (השומר הצעיר), הבגדים הפכו להיות ״זרוקים״ וגדולים במידה אחת לפחות עם העדפה לחולצות משובצות מפלנל כשההיי לייט היו נעלי הבית מפרווה, משובצות גם הן (של "המגפר").

אחרי הצבא, אופנה היתה בשבילי משהו שלובשים כדי להיראות טוב ותו לא, ולרוב כך גם הרגשתי. מעולם לא חשבתי על לבוש כעל שפה או משהו שמדבר אותי. אמנם תמיד עקבתי אחרי דמויות בולטות מתחום האופנה בעולם, אך לא הבאתי לחיי את השפה בה הן דיברו. אהבתי את הרעיונות של קוקו שאנל, את מה שדיאן פון פירסטנברג הביאה ואת אייריס אפפל, עם הסגנון הססגוני שלה.

לפני קצת יותר משנה, בסדנת פרשביז במדריד בעל השם המחייב ״להצית את האש״, זכיתי בדמותה של אייריס אפפל אייקון האופנה האמריקאית, במשחק תפקידים ששיחקנו. התבקשתי להתלבש בסגנון אותו היא מביאה ולהשתמש בתכונות המעצימות שזיהיתי אצלה. אייריס עשתה לי את זה ביג טיים. בסדנה שיחקתי את המשחק כשאני לבושה בדמותה ומתנהלת על פי התכונות שאני אוהבת בה. שם גם היכתה בי ההכרה שיופי שבא מבפנים עם שילוב של צבע, לבוש, מילים וגישה, יוצרים זוהר וקסם ומדברים אותך. לבוש, ממש כמו מילים, יכול להיות עוד כלי נפלא להבעה אז למה לא להשתמש גם בו?

אחד המשפטים של אייריס שאני מאוד אוהבת אומר:

When you don’t dress like everyone else you don’t have to think like everyone else

במשך שנים רבות לא נתתי ללבוש שלי להיות אמצעי להציג את מי שאני באמת. לרוב התלבשתי כמו רוב הבנות האחרות בסביבה שלי. לא ראיתי את המשמעות העמוקה שיכולה להיות לו. שלושה חודשים אחר כך, בסדנא באמסטרדם, לילך מוזס קנתה לי צעיף בצבע פוקסיה, כרכה אותו סביב צווארי ואמרה לי ״את צריכה להראות אותך. כשאת לובשת משהו בולט את מצהירה על הייחודיות שלך״. מאז, אני מקפידה ללבוש משהו אחד כזה. לפעמים זה צעיף, לפעמים טבעת גדולה, בפעמים אחרות מחרוזת או נעליים. כך אני בוחרת להציג את מי שאני באמת: מלאת שמחת חיים, מעט שובבה, ומתאמנת בלהיות אמיצה.

עוד משפט של אייריס שאני אוהבת הוא:

Fashion you can buy but style you possess

אני מאוד מאמינה במשפט הזה מאחר שהוא מדגיש את הייחודיות של כל אישה. סטייל מורכב מתמהיל של לבוש, מילים וגישה לחיים.

איך אתן בוחרות לדבר אתכן?

באיזו דרך אתן בוחרות להיות אתן?

מה הסטייל שלכן?

מאחלת לכן להביא לעולם את הסטייל שתרצו לדבר בו אתכן,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?