אנחנו (גם) מה שאנחנו שותים


מאז שהייתי ילדה אהבתי לשהות ליד ובתוך מקורות של מים. אני אוהבת גשם וגם מאוד אוהבת את הים. העיקר להרטיב את הגוף. אולי זה בגלל שאני בת מזל סרטן? אין לי מושג.

עובדה ידועה היא שהגוף שלנו מורכב מ70% מים. אבל מתברר שהשרירים, שמניעים את הגוף שלנו, מורכבים מ 75% מים, הדם שלנו מורכב גם הוא מ-82% מים, הריאות שלנו שמספקות את החמצן שלנו מורכבים מ-90% מים, המח שהוא מרכז הגוף שלנו הוא 76% מים ואפילו העצמות שלנו הם 25% מים. את הנתונים האלה מביא דר׳ באטמנג׳לידג׳ שמקדיש את זמנו להגברת המודעות לחשיבות העצומה שבצריכת מים. לדבריו, המחלה שרוב האנשים לוקים בה היא גוף מיובש. היא יכולה לבוא לידי ביטוי בכאבי ראש ואף במחלות לב או אפילו סרטן.

לטענתו, שכשגומעים מים עם תרופה, השיפור הוא בגלל המים שנגמעו ולא התרופה. לפעמים כאב ראש הוא תוצאה של התייבשות בכלל. הדבר הראשון כמעט שאנחנו עושים כשאנו חשים כאב הוא ליטול תרופה. הוא מציע משהו אחר.

זמן רב ביטלו את טענותיו של הדוקטור. אך עבודתו של הדוקטור מגלה כי יבוש כרוני של הגוף תורמת ואפילו מייצרת כאב בגוף ואפשר למנוע הרבה מחלות ניווניות על יד הגברת שתיית מים על בסיס קבוע.

דר׳ באטמנג׳לידג׳ הוא רופא אירני שהיה פעיל בתקופתו של השאה. עם עלייתו של חומייני הוא נעצר ונשלח לכלא. שם, כשאין בנמצא תרופות, הוא גילה את כוחם של המים בריפוי האסירים האחרים בכלא. עוד על פועלו של הדוקטור וגילוייו אפשר לקרוא באתר שלו.

אדם אחר אשר הביא היבט אחר לריפוי בעזרת מים, הוא ד״ר מסארו אמוטו (1943-2014) שטען שדיבור ומחשבות המופנות כלפי מים משפיעים עליהם. לדבריו, כשחושפים כלי עם מים למילים חיוביות, תמונות יפות או מוזיקה נעימה, ניתן לראות שנוצרים בהם קריסטלים מרהיבים. הוא גם כתב ספר ששמו ״מסר מהמים״ המביא עדויות חיות לכך שאנרגית התנודה האנושית (הילה), מחשבות, מילים, רעיונות ומוזיקה משפיעים על המבנה המולקולרי של המים. ובהתאמה, כשהמים נחשפו לדברים שליליים, התקבלו צורות מכוערות ולא סימטריות.

אנשים רבים אומרים לי כי הם אינם שותים מים ומעדיפים משקאות ממותקים או מוגזים בטענה כי מים, אינם טעימים להם. אני טוענת שזה רק ענין של הרגל. תתחילו מהוספת כוס אחת של מים, בעיקר כשאתם קמים בבוקר. ככל שיחלוף הזמן, תתחילו להרגיש בהבדל. כדאי להרגיל גם את הילדים לשתיית מים בכל הזדמנות שיש.

כל אחד צריך למצוא את כמות המים המתאימה לו. ככל שאנחנו מתבגרים הגוף שלנו גם מתייבש יותר. כדאי לשתות יותר בחלק הראשון של היממה ולא בערב, כדי לא להפריע לשנת לילה טובה.

גם הימצאות במקוואות מים כגון סאונה, חמם של מים, מעיינות מים, הים והאנרגיה האינסופית שלו משפיעים עלינו. אפילו המקלחת בבית יכולה להיות מעוררת יותר אם בסופה נוריד את טמפרטורת המים כדי לגרום לנקבוביות שלנו להתכווץ מעט. האנרגיה שלנו רק תגבר וההרגשה תהיה נפלאה.

אם אתם מחויבים לחיות אורח חיים בריא, היפכו את שתיית המים הטבעיים להרגל קבוע. לא יעבור זמן רב לפני שתרגישו ביתרונות שלהם בגופכם ובהרגשתכם. זו השקעה שכמעט ואינה עולה כסף אך היתרונות הבריאותיים שלה הם ענקיים.

הנה 5 הזדמנויות להגברת צריכה של מים:

1. התחילו את היום עם כוס מים בטמפרטורת החדר (עם מעט לימון)

2. הקפידו לשתות בחלקה הראשון של היממה יותר מים מאשר בחלקה השני.

3. שתו רק מים ולא משקאות ממותקים (ומוגזים) או מייבשים (כגון קפה).

4. שהו בתוך מקור של מים לעיתים קרובות.

5. סיימו כל מקלחת בטמפרטורה נמוכה יותר. לאמיצים, אפשר להתקלח בדקה האחרונה,

במים קרים בלבד.

לסיכום,

  • מים שומרים עלינו בריאים ונטולי כאב.

  • מים "משמנים" את הגוף שלנו.

  • מים הם הבסיס לחיים וזה כולל את הגוף שלנו.

  • הבריאות שלנו מאוד תלויה בכמות ובאיכות של המים שאנחנו שותים.

שתפו בתגובות לפוסט איך אתם הולכים להגביר את צריכת המים שלכם?

לרוויה ולחיים,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?