הורים שילדים אוהבים

אני רוצה לעזור לילדים לגדול בבתים בהם יש להם הורים אוהבים. לא רק הורים שאומרים להם שהם אוהבים אותם או חושבים שהם אוהבים אותם אלא כאלה שהילדים מרגישים ומאמינים בכל ליבם שהוריהם מוקירים ומכבדים אותם.

בתהליך הגדילה שאני עוברת אני מדייקת את עצמי כל הזמן. בתוך הנישה הזו של הרגלי חיים שמחים ובריאים שאני כל כך מאמינה בה אני גם מאמינה שהפרשנות שאני נותנת לאורח חיים בריא היא מעט שונה ולכן חשוב לי לדייק את הדברים.

אורח חיים בריא במשפחה, הוא בעיניי , כל מה שמשמש למזון ראשוני עבור ילדים. מזון ראשוני הוא מה שמזין את הלב והוא אהבה, חום והערכה ובעיקר, החויה של הילד שמרגיש את זה.

אני רוצה שהורים יאכילו את הילדים שלהם גם בתזונה בריאה וטובה ושלא יחיו את חייהם דרך החוויות של הילדים שלהם. אני רוצה שהורים יעצימו את הילדים שלהם ויאפשרו להם להתנסות בדברים בעצמם ושלא יעשו הכל עבורם. אני רוצה שהורים יכוונו את הילדים שלהם גבוה, שילמדו אותם לכבד ולהוקיר את עצמם ואת הסביבה שלהם ושלא יעצרו את היצירתיות, האומץ ושמחת החיים הכל כך טבעית שלהם. אני רוצה שהורים לא יפריעו לילדים שלהם לגדול, שיאהבו אותם, שיטפחו אותם, שישמרו עליהם, שיאפשרו להם להתנסות בדברים בעצמם וגם שלא יעמיסו או יכבידו עליהם. לא רק התוצאה חשובה, זו שתגיע כשהילד יתבגר, אלא כל הדרך. כי בה אנחנו לומדים את הדברים הכי חשובים ונמצאים שם רוב הזמן.

אני רוצה שהורים יאמרו לילדים שלהם שהם אוהבים אותם (כמה פעמים ביום), שיחבקו אותם (כמה פעמים ביום) שיכתבו להם פתקים של חיזוק והעצמה (בכל הזדמנות). זה יכול להיות גם הודעה בווטסאפ. נסו לחשוב על הילד שלכם שמקבל הודעה כזו מכם במהלך היום. או רואה פתק כזה מוצמד לו לקופסא של ארוחת הבוקר. ילדים רבים רוויים כיום מהודעות המגיעות מהוריהם במהלך יום הלימודים של ״כמה קיבלת במבחן במתמטיקה?״ ״קיבלתם שיעורים היום?״ ״אתה צריך ללמוד למבחן בטבע.״ הודעות כאלה מבהירות לילדים מה חשוב להורים יותר מכל ומבינים שזה לא בהכרח הם, אלא ההישגים שלהם, למשל. ברור מעל לכל ספק שהורים עושים זאת כי הם רוצים בטובת הילד, אך הם לא תמיד עוצרים כדי לחשוב, מה היא טובתו באמת.

אני רוצה שהורים לא יפסיקו ללמוד ולהתפתח, שיעודדו למידה בכל גיל וזה ממש לא חשוב מה הילד בוחר ללמוד, לא בתיכון ולא אחרי הצבא. זו הבחירה שלו. הורים יכולים ליעץ אך לא להיכנס לסטרס וללחץ מהבחירה של הילד בגיל 15 או כמה כסף הוא יוכל להשתכר ממקצוע כזה או אחר בגיל 25. זה מעולה וחשוב להרוויח כסף אך כדאי שזה יבוא ממקום של בחירה במה שלילד יש תשוקה אליו ולא מהתשוקות הכמוסות שלכם או משיקול של רווח כספי בלבד.

כשאני שואלת את עצמי איך אני נשאבת למקום הזה של הורים שילדים אוהבים, אני מניחה שהתשובה נטועה עמוק בבית בו אני גדלתי אך גם בזה בו אני מגדלת את ילדיי. אני יודעת באופן ברור שהמודל שהבאתי להורות הגיע מהדוגמה שקיבלתי בבית הוריי. אני גם יודעת בודאות שהחיים לימדו אותי אחרת. כהורה, במהלך השנים, עשיתי טעויות רבות אבל הן נבעו משאילת שאלות ומהלמידה והגדילה שהגיעה בעקבותיהם. כמו בכל תחום בחיים, גם כאן, חשוב לבחון כל דרך בה אנו בוחרים ללכת ותמיד לעשות טוב יותר. אפשר לשנות את הדרך כשזו כבר לא מקדמת ולבחור אחרת למען השמחה והבריאות של הילדים שלכם ושל המשפחה כולה.

אין זמן נכון ומדויק מה, מתי ואיך צריך לעשות את הדברים קצת אחרת. רק תבחרו להיות הורים שהילדים שלכם אוהבים.

אשמח לשמוע תגובות והארות שלכם בנושא. באיזו מידה אתם אומרים לילדים שלכם מילות העצמה? מה המידה בה אתם מורים להם מה לעשות. כמה הם אוהבים את מה שהם רואים בכם?

מאחלת לכם המון רגעים משותפים של אהבה,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?