עשיר וטוב לו?

"אלאדין", "היפה והחיה", "101 כלבים דלמטים" - מה משותף לכל הסיפורים האלה?

ובכן, בכל אחד מהם ובעוד רבים אחרים, מככבת, בין היתר, דמותו של אדם עשיר והעשיר הזה הוא, לא במקרה, גם הנבל בסיפור.

לא פלא, אם כך, שברצוננו להיות טובים וראויים, אנחנו סולדים מלהיות עשירים שכן כל מה שאנחנו יודעים עליהם (לפחות מהסיפורים) הוא שהם נבלים ורשעים. אנחנו תמיד נשאף להתחבר לטובי הלב בסיפורים, שהם תמיד, וגם כאן לא במקרה, עניים.

בנוסף למסר הזה בסיפורים, הרי שרובנו גדלנו על משפטים כמו "כסף משחית", "איזהו עשיר השמח בחלקו?", "לבם של אנשים רבים מתכווץ במידה שארנקיהם מתנפחים". (אמיל בנינג)

עם תובנות כאלה, איזה סיכוי יש לנו להיות עשירים וגם לחיות ככאלה? יתרה מכך, איך נרצה לחנך את הילדים שלנו? המחשבות והתובנות האלה טבועות בנו מגיל מאוד צעיר וגורמות לנו להאמין רק בהן, כאילו היו האמת היחידה.

כך חינכו אותנו ההורים והסביבה בה גדלנו ואנחנו שהאמנו שזו ה-אמת, לא חשבנו אחרת. לעתים נח לנו להאמין ב"אמיתות" האלה ולאפשר לאחרים לקבל החלטות עבורנו ואולי הנוחות מתבטאת בלהאשים גורמים אחרים במצב: "נולדנו למשפחה לא עשירה", "המצב הכלכלי במשק לא מאפשר לי להצליח כעצמאי" ועוד משפטים כאלה שאנחנו שומעים סביבנו או משמיעים לעצמנו.

אפשר בהחלט לנהוג אחרת וגם לפעול אחרת ממה שאנחנו חונכנו להאמין וכדאי אף להתחיל להרגיל את ילדינו לכך ובגיל צעיר. הנה 7 דברים שתוכלו לעשות כבר מהיום כדי לחשוב כמו עשירים וגם כדי להיות כאלה.

  1. להאמין באמת שגם אתם יכולים להיות עשירים (יש מספיק כסף בעולם עבור כולם!)

  2. לאהוב את מה שכבר קיים בחייכם. לפי חוקי המשיכה, כאשר אנחנו מקטרים על מה שאין לנו, אנחנו מושכים לחיינו עוד ממה שאין לנו. עלינו לשים את תשומת לבנו על מה שכבר יש לנו בחיים כדי לקבל ממנו עוד.

  3. לסמוך על ולשמוח עבור אנשים עשירים. שימו בצד את המחשבות השליליות שאתם מכירים על אנשים אלה והאמינו כי אנשים עשירים הם אנשים טובים ומגיע להם לקבל את מה שיש להם. זה יאפשר גם לכם לרצות להיות כמוהם (אנשים טובים ועשירים).

  4. הכינו לוח חזון בו תשימו תמונות ומשפטים מעוררי השראה עבורכם שיקדמו אתכם למקום בו תהיו עשירים בעתיד הקרוב ובמועד בו תנקבו.

  5. אהבו כסף לא כמטרה אלא כאמצעי להשיג כל מה שתרצו בחיים.

  6. שלמו טיפים נדיבים, שלמו צ'קים בזמן ובאהבה, שלמו את חשבונות המים והחשמל באהבה. זה אומר שאתם עשירים כדי לאכול במסעדות, לשלם לאנשים ששרתו אתכם ועבדו עבורכם – זו התמורה שאתם שמחים לשלם להם.

  7. להאמין, לחשוב ולרצות מאוד להיות עשירים הם עבודת הכנת הקרקע. אחר כך קחו על עצמכם מחויבות להיות עשירים – עשו את כל מה שיש ביכולתכם כדי להיות עשירים ולעבוד כדי ליצר עוד כסף כדי שתוכלו לעזור גם לאנשים אחרים בסביבה שלכם.

הנה הזדמנות מצוינת עבורנו לחנך את הילדים שלנו בדרך שונה ממה שחינכו אותנו. זה אפשרי וחשוב כי כסף מאפשר חיים של כייף, שמחה ושפע. הדביקו גם אותם בכייף הזה.

מאחלת לכם לחיות בעושר,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?