לחגוג את הדרך

חג הסוכות הוא הזדמנות מצוינת לעצור ולשאול את עצמנו על מה ולמה אנחנו חוגגים את החג הזה. מה יש בו בחג הזה בו אנחנו יושבים בסוכה ואף מארחים בה משפחה וחברים. הנה הפרשנות שלי לחג הזה:

חג הסוכות הנקרא גם חג האסיף הוא עת מצוינת לאסוף את כל התכונות בהן התברכנו ולכתוב אותן אחת אחת. בזכותן אנחנו מי שאנחנו והן גם אלה שעוזרות לנו לממש את החלומות והמטרות שלנו.

לעתים, הדרך אליהן יכולה להיות ארוכה ואף מלאה בקשיים ומהמורות, ממש כמו הדרך אותה עשו בני ישראל, כאשר הם יצאו ממצרים. עד אשר הם הגיעו אל המנוחה והנחלה, למקום עליו הם חלמו כל כך הרבה זמן, הם גרו בסוכות, ששימשו כהפסקה, בדרך שהיתה כלל לא קלה, אל מחוז חפצם.

ובחזרה למציאות שלנו. הסוכה היא אותה נקודה בזמן כשאנחנו בדרך להגשים את המטרות שלנו. אנחנו תמיד בדרך לאן שהוא. אז לכבודה של הדרך, שברוב המקרים מורכבת ומלאה מהמורות, אנחנו חוגגים את עצמנו ואת הכוחות שלנו ואת היותנו אנחנו. הדרך יכולה להיות הדרך של להיפטר מהקילוגרמים העודפים, לסלק את המינוס המעיק בבנק, ליצור זוגיות איתנה יותר או מערכות יחסים אוהבות וחזקות יותר. תהיה הדרך אשר תהיה, יש פעמים בהן עלינו לעצור, לשקול את הצעדים שלנו וגם לחגוג. לחגוג את מה שכבר הישגנו, לחגוג אותנו וגם לחגוג את מה שאנחנו עוד רוצים לממש.

ולגבי האורחים, האורחים בעיניי הם כל אותם אנשים בהם אנחנו בוחרים להקיף את עצמנו. אלה המעודדים ומפרגנים ושכייף לנו להיות בחברתם. אלה השמחים באמת להיות בחברתנו ואנחנו בחברתם. זו העת לפתוח את הלב ולשלוח אהבה לכל אדם באשר הוא. במציאות, יש פעמים בהן נקרים בדרכנו גם אורחים לא קרואים. אלה שהתפקיד שלהם הוא לבקר את מעשינו, להטיל ספק בדרך שלנו ובגדול, לנסות לעצור אותנו מלהתקדם. אנחנו יכולים לארח אותם בשמחה ובאהבה, להקשיב למה שיש להם לומר (לעתים אלה האנשים שהכי קרובים אלינו), אך אנחנו לא חייבים להסכים עם דבריהם. ככה זה כשאנחנו עוצרים כדי לאסוף את התכונות בהן התברכנו, מעריכים אותן ומגייסים אותן לטובתנו ולטובת הכלל ובעיקר, ממשיכים בדרך למימוש המטרות שלנו.

הנה 5 רעיונות לאיך לחגוג את הדרך:

  1. עיצרו. כדי לנשום וגם כדי לתכנן את הדרך

  2. ערכו רשימה של כל החוזקות שלכם (אל תעצרו עד שתגיעו ל50!)

  3. ציירו בדמיונכם תמונה מנצחת שלכם שתייצג את המקום בו אתם רוצים להיות. כדאי שהיא תהיה מפורטת עד כמה שאפשר. אז כדאי להעביר את הכל אל הכתב.

  4. חפשו משפטי השראה שיזכירו לכם ליהנות מהדרך ושימו אותם על לוח העבודה שלכם או כתזכורת בנייד.

  5. זיכרו ליהנות מהדרך ולחגוג את נקודות הציון שעליה.

חשוב מאוד להזכיר גם לילדים שלנו ליהנות מהדרך כי היא זו שחשובה. לעתים הם מתאמצים מאוד ולומדים למבחן אך לא מצליחים בו כפי שהם רצו. הזכירו להם את הדרך הנהדרת שהם עשו וכמה הם למדו בה וממנה ותזכירו להם לחגוג אותה. לעתים כשהילדים אוספים כסף כדי לקנות משהו שיקר לליבם והדרך לקניה נראית להם ארוכה וקשה, הזכירו להם את מה שכבר יש להם ואיזו דרך נהדרת הם עושים (לעתים הכסף הזה הוא כסף שהם עבדו עבורו). זיכרו לציין בפניהם את התכונות הנהדרות המאפשרות את ההליכה בדרך: שאפתנות, כח רצון, סבלנות, סובלנות, עצמאות וכל מה שאתם מזהים אצלם והם מתקשים לראות.

מאחלת לכם ליהנות מהדרך,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?