ארוחת פירות אחת ביום

לפעמים מתחשק לנו להתפנק במשהו קר ומתוק. זה יכול להיות גלידה מפירות טריים אך גם יכול להיות פירות משלל מינים וצבעים. נסו לתת לפירות להיות ממובילי אחת מהארוחות שלכם במהלך היום ולא רק כקינוח אחרי הארוחה. פרט לסוכר הטבעי שהם מכילים יש בהם גם מים וסיבים תזונתיים רבים וכמעט שאי אפשר לאכול מהם יותר מדי.

נראה כי אנשים רבים חוששים לאכול פירות בגלל כמות הסוכר הרבה, באופן יחסי, הנמצאת בהם ומסתפקים בפרי אחד או שניים ליום. כדאי לזכור כי זהו סוכר הנספג בגוף באופן איטי ולכן נחשב גם לבריא יותר. זהו טבעי ולא תוסף מלאכותי ומזיק כדוגמת הסוכר הלבן.

מה דעתכם להרכיב את ארוחת הבוקר שלכם רק מפירות? השוק מלא בפירות ושילובי הפירות

מרגשים במיוחד. ולאלה החוששים להחליף את ארוחת הבוקר המסורתית בקערת פירות מתוך דאגה שמא הם לא ישבעו, הסירו דאגה מלבכם. כמות יפה של פירות כגון 2 בננות, 1 תפוח, 1 אגס, 1 תמר וכמה גרגרי אוכמניות או פטל ישביעו אתכם לשעות רבות. האנשים המבססים את תזונתם בעיקר על אכילת פירות (80/20/20) אוכלים לעתים בארוחה גם פירות מסוג אחד בלבד (ארוחת מונו) ובכמות של 5-6 בננות למשל, המתעכלות לדעתם בצורה טובה יותר.

הנה 5 רעיונות כיצד תוכלו לשלב פירות בקלות רבה במקום אחת מהארוחות במהלך היום:

  1. סלט פירות – פירות שונים החתוכים לקוביות של 1x1 ס"מ מעורבבים בעדינות כדי לשמור על מרקמן. אפשר להוסיף להן צימוקים, או חמוציות טבעיות.

  2. חיתכו פירות בסמוך לזמן הגשתם וסדרו אותם יפה יפה על מגש נאה והניחו על השולחן. מבטיחה לכם כי הילדים לא ישאירו אף חתיכת פרי על המגש (נסו לעשות זאת אחה"צ).

  3. כדאי לחשוף את הילדים למגוון של פירות וזאת כדי שיכירו פירות נוספים וכן לאפשר לגוף לקבל מכל פרי את הויטמינים והמינרלים הייחודיים לו.

  4. תפוחים ממולאים בתמרים ואגוזים ואפויים – קינוח קל להכנה וטעים להפליא. חוץ מאשר לאכול אותו כקינוח בסיום הארוחה, אפשר גם לקחת אותו בקופסה לעבודה או לשלוח עם הילדים לבית הספר.

  5. פירות על שיפודים – השחילו פירות על שיפודים והקפיאו אותם. הילדים ישמחו לשלוף ענבים או קוביות מנגו מהשיפודים. טעים ומדליק!

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?