איך לגרום לטיול עם מתבגרים להיות חווית חיים

מרגע ההחלטה על נסיעה משפחתית לחו"ל ועד לרגע בו בישרתם לילדים על הנסיעה, כולם בהתרגשות והיי מטורפים. כל שנותר לכם לעשות כעת הוא לשבת ולתכנן את הטיול כי זה יהיה הבסיס להצלחתו. מלבד התכנון של המסלולים והלינה, יש חשיבות רבה גם לשיחה על ההתנהגות בטיול, היתקלות במצבים חדשים והדרך להתמודדות איתם. טיול עם ילדים מתבגרים בחו"ל הוא ענין מאתגר. אם החלטתם לקחת על עצמכם החלטה לערוך טיול כזה אתם מאלה שמצליחים לראות את הטוב שיכול לצאת לכם כמשפחה משהייה ממושכת עם הילדים 24/7, בסביבה חדשה, וזה לא קל.

ללא קשר למרחק שתיסעו או למשך הזמן בו תישהו בחו"ל, טיול של המשפחה הגרעינית הוא חוויה, שתיצרב

בזכרונם של הילדים, לכל החיים. מרגע שהחלטתם על טיול כזה, הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לשתף את הילדים בחדשות המרגשות ולחשוב על מקום על הגלובוס בו תרצו לבקר. פיתחו מפה (גם באינטרנט זה בסדר) וצפו יחד באזור הגאוגרפי בו תירצו לבקר. אחרי הזמנת הרכב, בתי המלון והטיסות, מגיע השלב הכייפי באמת, הטיסה והטיול. חברות התעופה דואגות היום כי לא נשתעמם במהלך הטיסה ומגישות לנו בין ארוחה אחת לשתיים, שתיה וכמובן מאגר לא מבוטל של סרטים ותוכניות טלויזיה לצפייה.

ברגע שהתמקמתם בחו"ל והתחלתם את הטיול, כדאי להצטייד בכל מה שאתם רגילים לקחת איתכם במכונית בארץ (בעיקר נשנושים), כי הם חלק עיקרי של ההנאה מהנסיעה. אפשר להיכנס לסופרמרקט ולהצטייד שם בחטיפים מקומיים ואפשר גם לקחת מהבית את החטיפים המוכרים ולהכניס לתוך קופסת קרטון כדי שלא יתפוררו ואת הקופסה לשים במזוודה. מספר בקבוקי מים הם חובה וגם שקית עם מגוון פירות שתיקנו בסופרמרקט המקומי. טיול בחו"ל מזמן יציאה מהשיגרה ובכלל זה שיגרת הארוחות. זה אומר שאוכלים בצורה לא מסודרת ולא תמיד ניתן לתכנן את העצירה הבאה לקנית ארוחה. כדאי מאוד שלא לתת לרעב להכתיב מה ומתי תאכלו כי אז הבחירות תהיינה לא בריאות וגם יקרות. כשכל אלה באמתכתכם, כל שנותר הוא לזכור כי באתם להנות וזה תלוי רק באנרגיות שכל אחד מכם יביא לטיול ויעביר לאחרים בטיול אשר יגרום להצלחתו.

הנה 5 דברים שתוכלו לעשות כדי להנות מהטיול המשפחתי שלכם בחו"ל:

  1. כדאי לזכור שכל בני המשפחה בחופשה. גם ההורים וגם הילדים. זה אומר שהמיינדסט של כולם צריך להיות כזה של רוגע ושלוה. השתדלו להימנע מעמידה מדוקדקת בזמנים (חוץ מאשר במתקנים בפארקי השעשועים).

  2. ראו בטיול הזדמנות מצוינת לאפשר לילדים שלנו לגלות אותנו משתובבים, רצים, עולים על מתקנים, משתתפים בתחרויות שונות, טועמים מאכלים שאנחנו לא רגילים אליהם וגם לומדים על תרבויות אחרות.

  3. כדי להוזיל עלויות של אכילה במסעדות בכל ערב, קנו סיור אורז חשמלי בסופרמרקט המקומי (כ20$), בשלו בו ביחד בכל ערב אורז עם תוספת של ירקות קפואים וכל תוספת שתמצאו לנכון. רוב מקומות הלינה מצוידים במיקרוגל שיכול להשלים את הארוחה. ההכנה המשותפת תורמת המון לחוויה המשפחתית.

  4. הצטיידו מהבית במשחקי קלפים. אחרי ארוחת הערב, שבו על אחת המיטות הזוגיות בתנוחה נוחה ובפיגמה ושחקו יחד!

  5. כדי לשפר את ארוחת הבוקר המוגשת באכסניה או במלון או אם אין לכם ארוחת בוקר מוזמנת מראש, קנו בסופרמרקט ירקות כמו מלפפונים, עגבניות שרי, פלפלים קטנים, אבוקדו, לחם ולחמניות שאתם אוהבים והרי לכם ארוחה מגוונת שתעזור לכם גם לשמור על תזונה נכונה ובריאה בחו"ל.

זיכרו שהחופשה היא חוויה שתיצרב בלב של כל אחד מבני המשפחה לשנים רבות. גירמו לה להיות אחד מהחויות המשמעותיות ביותר בחיים של ילדיכם גם אם אתם מטיילים איתם בחו"ל בכל שנה ועל אחת כמה וכמה אם אתם יוצרים חוויה חד פעמית.

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?