סוף מעשה במחשבה תחילה


אם למשל אנחנו חושבים שהמצב הכלכלי של המדינה אחראי למצב הכלכלי בבית שלנו, הרי שבכל פעם שהמשק נקלע למשבר, אנחנו מאמינים שגם אנחנו צריכים להיות בהאטה כי כך חינכו אותנו. אנחנו תוצאה של המחשבות שלנו. מה זה אומר למעשה? כשילד אומר לי כי הוא חושש שהוא לא יצליח במבחן, במקום לבטל את דבריו ולומר לו את מה שכולם אומרים לו מסביב אני אומרת לו שהוא צודק. הוא מביט בי מופתע ואולי גם מאוכזב, כי זה לא מה שהוא ציפה לשמוע. או אז אני מבהירה לו שאם המחשבה שלו היתה שהוא יצליח במבחן גם אז הייתי אומרת לו כי הוא צודק. והנה ההסבר שאני נותנת גם לו: למחשבות שלנו יש כח עצום והן מתבססות על פי רוב על סיפורים אותם אנחנו מספרים לעצמנו.

הסיפורים האלה הם לרוב תוצאה של החינוך שקיבלנו, הערכים עליהם גדלנו ואף הסביבה בה אנו חיים שתורמת את חלקה בענין.

ואז כאשר אנחנו משוכנעים שהמחשבות שלנו הן האמת היחידה הקיימת עליי אדמות, מתחיל לעלות בנו רגש התומך במחשבה המסוימת הזו. אם למשל אנחנו חושבים שהמצב הכלכלי של המדינה אחראי למצב הכלכלי בבית שלנו, הרי שבכל פעם שהמשק נקלע למשבר, אנחנו מאמינים שגם אנחנו צריכים להיות בהאטה כי כך חינכו אותנו. אז עולים בנו רגשות כמו פחד, דאגה ואולי אף כעס. במצב כזה, הפעולה שלנו תהיה לשבת ולחכות עד שהמשבר יחלוף והתוצאה תהיה פגיעה אישית במצב הכלכלי המשפחתי. בסופו של דבר נרגיש טוב עם עצמנו, כי אמרנו לכולם שזה מה שיקרה וכך אכן קרה.

מבינים מה קורה כאן? בואו ונראה דוגמה מתחום הבריאות: אם למשל אנחנו מאמינים וחושבים כי המצב הבריאותי הירוד שלנו הוא תוצאה של הגנטיקה שלנו ואנחנו במשקל עודף או הילדים שלנו במשקל עודף, אנחנו אולי נדאג ואולי אפילו די נחיה בפחד מהתוצאות של עודף המשקל. אנחנו לא נעשה משהו לשנות את המצב כי אנו מאמינים באמת ובתמים כי זו האמת היחידה. התוצאה תהיה השמנה רבה אף יותר וקבלת המציאות כי כך זה "צריך להיות".

אז הנה 5 פעולות שאפשר לעשות כבר היום כדי לשנות את המצב. תאמינו לי, זה אפשרי:

  1. כיתבו את כל המחשבות השליליות שאתם מאמינים בהם בתחום מסוים.

  2. החליפו אותן במחשבות חיוביות – כיתבו גם אותן

  3. נסו לחוות את הרגשות שעולים בכם כשאתם כותבים כל מחשבה כזו

  4. כיתבו רשימה של תוצאות שתהיינה לכם כאשר תחשבו מחשבות חיוביות (אני אצליח לרוץ 5 ק"מ במרתון תל אביב הבא)

  5. בחרו פעולה אחת אותה אתם רוצים לעשות כדי להתקרב לתוצאה הרצויה מבחינתכם.

אז אמרנו, סוף מעשה במחשבה תחילה. אנחנו בוחרים את המחשבות שלנו ורק לנו יש מונופול עליהן. כשעולה מחשבה שלילית, כל מה שצריך לעשות הוא להפוך אותה לחיובית. מודעות היא מילת המפתח. ככל שיחלוף הזמן, תצברו מחשבות חיוביות בכל תחומי החיים. העבירו את זה גם לילדים שלכם כי אין כמו משפחה שמאגר המחשבות החיוביות שלה הוא גדול. זה כח שמאפשר לכולם לחיות חיי שמחה, בריאות ושפע ולהעביר את זה גם הלאה לסביבה שלנו.

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?