הקשר בין רצון למוטיבציה


האם די ברצון של אדם עם עודף משקל כדי להיפטר מהקילוגרמים העודפים? האם די ברצונו של אדם שמעשן סיגריות כדי להפסיק לעשן? מתי בפעם האחרונה ניצבתם מתוסכלים מול משהו שמאוד רציתם לעשות ולא הצלחתם? האם אמרתם לעצמכם את המשפט המפורסם: "כשרוצים אז מצליחים"? תראו לי ילד אחד שאין לו רצון להצליח בלימודים/במשחקים/עם חברים? רוב הילדים רוצים להגיע למקומות בהם הם חווים הצלחה. מי לא בעצם? אך כדי לממש את הרצון הזה, יש צורך בניצוץ פנימי, מאין סטרטר פנימי שיניע אותנו לפעול. הסטרטר הזה נקרא מוטיבציה, או במילים פשוטות יותר, חשק. כולנו מכירים את ההרגשה שכשאין לנו חשק לעשות משהו, אנחנו לא נעשה אותו. ואם נעשה אותו, התוצאה תהיה הרבה מתחת למה שרצינו.

ילדים ללא מוטיבציה ללמוד, לא ילמדו. הם יסחבו שנים על גבי שנים בבית הספר ויגררו את עצמם משנה לשנה, פעמים רבות בעזרת ההורים ואנחנו ההורים נאמר להם: "כשרוצים משהו, משיגים אותו" או נשנן בפניהם את הפתגם "אין דבר העומד בפני הרצון". אז יש הרבה דברים העומדים בפני הרצון, גם של הילדים וגם שלנו, ההורים. וכשאין לו מוטיביצה, הילד יכול להישאר ברצון. הנעה לפעולה, לא תהיה.

האם די ברצון של אדם עם עודף משקל כדי להיפטר מקילוגרמים עודפים? האם די ברצון של אדם שמעשן סיגריות כדי להפסיק לעשן? מתי בפעם האחרונה ניצבתם מתוסכלים מול משהו שמאוד רציתם לעשות ולא הצלחתם? האם אמרתם לעצמכם את המשפט המפורסם: "כשרוצים אז מצליחים"? אם זה המקרה, הרי שהחמרתם עם עצמכם. התוצאה היא הלקאה עצמית וירידה בערך של עצמכם. חישבו גם על הילדים שלכם כשאתם חושבים שכל מה שהם צריכים כדי להצליח במשהו, זה רצון. מה שאתם צריכים לעשות זה להסיט את הפוקוס מהרצון להעבירו להגברת המוטיבציה.

אז איך מגבירים מוטיבציה? איך מדליקים את הסטרטר וגורמים להנעה? הנה 5 פעולות שתוכלו לעשות כבר היום כדי להתניע את עצמכם לקראת המשימה הבאה שתרצו לעשות:

  1. שאלו את עצמכם, בשביל מה אתם רוצים לעשות את הפעולה הזאת?

  2. מה הפעולות הקטנות שאתם בוחרים לעשות כדי להגיע למטרה הזו?

  3. הוקירו את כל מה שיש לכם היום בחיים

  4. היצמדו למישהו שכבר עושה את מה שאתם רוצים להשיג ולימדו ממנו

  5. ציירו במחשבה את הפעולה שאתם רוצים להשיג ודמיינו שאתם כבר שם (פרטו את התמונה עד כמה שאפשר)

אז בפעם הבאה שאתם רוצים להשיג משהו, כדאי שתבדקו גם את המוטיבציה שלכם בענין. מודעות, פתיחות ודמיון חזק יעזרו לכם מאוד.

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?