כל הזמן שבעולם


כמה מאיתנו היינו מוכנים לעצור את הרעש בו אנו חיים, לעשות פסק זמן מהחיים ולעבור לחיות במשך 9 חודשים בטבע? זה מה שעשתה בימאית הסרט "כל הזמן שבעולם", סוזן קרוקר, שעזבה יחד עם משפחתה את אזור הנוחות שבה הם חיו כדי לצאת למסע אחרי פרספקטיבת חיים חדשה. הרווח לכל אחד מבני המשפחה היה עצום.

הבמאית ובעלה עוברים עם ילדיהם לגור במשך תשעה חודשים במחוז יוקון היפיפה שבצפון אמריקה, כשמסביבם רק טבע. הם עוברים את החורף המושלג בבקתה מבודדת, ללא חשמל, מים, אינטרנט או שעון. הסרט שצולם ללא חשמל וללא צוות צילום מעניק לנו הצופים מסמך נדיר על משפחה שהתנתקה מהמרוץ התמידי ומהמציאות הטכנולוגית והתחברה אחד לשני ולסביבה הטבעית שנוכחותה דהתה ממציאות חיינו כולנו.

ההחלטה של המשפחה הזו אכן מאוד אמיצה. לקום ולעזוב את הנאות החיים, את הסביבה הנוחה שלנו, את העיסוק בנו עצמנו ולעשות שינוי פיזי ומנטלי אכן דורשת התגייסות והחלטה של כל המשפחה. אך הרווח לכל אחד מבני המשפחה כמו גם למשפחה כיחידה אחת מלוכדת, עומד מעל לכל קושי.

איננו צריכים להתנתק לפרק זמן כל כך ארוך ומשמעותי כדי להעניק לילדינו את כל הזמן שבעולם. כשהילדה הקטנה בסרט נשאלת למה היא שמחה לצאת למסע הזה, היא עונה בתום: "כך אמא שלי לא תעבוד שעות רבות במחשב". ואז זה נעשה כל כך ברור. ילדים משוועים לזמן איכות עם הוריהם. זה יכול להיות פעילות בבית או בחוץ, העיקר להיות ביחד. הם רוצים שנראה אותם, שנדבר אליהם, שנגלה אותם – את היכולות שלהם, אך הכשרונות שלהם, את היצירתיות שלהם, את הדרך בה הם פותרים בעיות. שאנחנו נראה את זה במו עינינו ולא נשמע על זה מהמורה בבית הספר.

ועוד דבר, הזמן אותו אנחנו מקדישים לילדים שלנו הוא גם דרך מצוינת עבורם להכיר אותנו. זו הזדמנות מצוינת עבורם כדי לראות איך אנחנו מתמודדים במצבים שונים, פותרים בעיות שונות וכמה יצירתיים אנחנו. אבל כדי שזה יקרה, אנחנו צריכים לאפשר להם הזדמנויות שונות של פעילויות משותפות. נדרשות יותר משיחות חטופות עם הילד על הכנת שיעורי הבית שלו ואם הכל בסדר בבית הספר. כאן לרוב מסתיימת השיחה בין ההורים לילדים. ההורים שמעו את התשובה אותה הם קיוו לשמוע והילדים, בהתחלה הם יתאכזבו אך עם השנים הם ימצאו לעצמם אנשים אחרים לפתוח בפניהם את הלב וגם לקבל מהם תמיכה. אז מה עושים? משנים סדרי עדיפויות ואת הדרך בה אנחנו מסתכלים על הדברים.

הנה 5 פעולות שתוכלו לעשות כבר היום כדי להקדיש קצת יותר זמן לילדים:

  1. החליטו על יום או יומיים בהם תגיעו מוקדם יותר מהעבודה כדי להיות יחד

  2. בחרו יחד עם הילדים כבר במוצ"ש מה יהיו הפעילויות המשותפות שלכם השבוע

  3. שלבו פעילויות פנים וחוץ

  4. קדשו את היחד המשפחתי, זה תורם לכולם.

  5. פעם בשנה (לפחות) התנתקו מהמציאות הטכנולוגית וצאו לטיול בטבע. גורו באוהל, איכלו ממה שהטבע מציע ותנו לילדים "להמציא" צורת חיים חדשה, מאתגרת ומרגשת.

זמן איכות כזה עם הילדים תורם לבטחונם העצמי ולהערצתם אתכם, ההורים שלהם, שהקדשתם להם מזמנכם היקר (הם יודעים את זה, אין צורך לומר להם). ואתם תרוויחו משפחה שמחה ובריאה ורגעים אותם תנצרו לעולם.

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?