היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם


בואו נתחיל בלתת דוגמה אישית לילדים שלנו לשינוי שאנחנו רוצים לראות במשפחה שלנו ובבית שלנו.

אנשים מבוגרים רבים באים פעמים רבות בתלונות על מצבם האישי, הכלכלי או המשפחתי כלפי הסביבה או המדינה. הם משוכנעים כי המפתח לאושרם אינו נמצא בידיהם וכך לא לוקחים אחריות כלל למצבם. אני גם רואה הורים הנוהגים כך, דבר המשפיע באופן ישיר על ילדיהם – הם עסוקים בלהאשים את כולם אך לא רואים את ההזדמנות שלהם לקחת אחריות ולשנות את המצב.

מהטמה גנדי טבע את הביטוי "היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם". כלומר כדי לראות שינוי לטובה בעולם, עלינו לחולל את השינוי הזה לטובה אצלנו בבית, בקרב משפחתנו. הילדים שלנו מחקים אותנו ואם אנחנו מקטרים על המצב, כועסים על המצב בארץ או בעולם, על הבוס, או רואים ושומעים חדשות (הבוחרות להציג רק את הדברים הקשים) הרי שזה מה שהילדים שלנו חווים ורואים.

כדאי לתת את הדעת על מה אנחנו רוצים עבור עצמנו ועבור המשפחה שלנו. זה לא יגיע מאין, אך זה יגיע אם נתכוונן ונחליט שזה מה שאנחנו רוצים ושואפים אליו ועושים את כל מה שאנחנו יכולים כדי להגיע לשם. בואו נתחיל בלתת דוגמה אישית לילדים שלנו לשינוי שאנחנו רוצים לראות במשפחה שלנו ובבית שלנו. אם אנחנו רוצים לגדל ילדים בריאים, בואו נראה להם מה זו בריאות. נקנה מזון בריא, נבשל יחד בבית, נימנע מלקנות אוכל בעל ערכים תזונתיים ירודים ונעבור לאכול אוכל מלא ומזין. אם אנחנו רוצים לגדל ילדים פעילים פיזית, שאינם רובצים כל היום מול הטלויזיה, בואו נעודד יציאה משפחתית לגינת המשחקים, או פעילות פיזית משותפת אחרת כמו רכיבה על אופניים, משחק כדורסל או באולינג לילדים גדולים יותר. אם אנחנו רוצים לגדל ילדים המכבדים אנשים אחרים בואו אנחנו ניתן להם דוגמה. בואו נכבד את הגננת או המורה של הילד, נעזור לשכנה הזקנה לשאת את סל הקניות, נחזיק את דלת הכניסה לאישה עם עגלה ונחכה בסבלנות כשאיש מבוגר מנסה לחצות את הכביש. ומה עם אהבה? אם אתם רוצים להראות לילדים מה זו אהבה, תראו להם במעשים שאתם אוהבים אותם באמת ולא רק במילים. מילים ללא מעשים שוות כקליפת השום. הראו להם זוגיות אוהבת ומכבדת. מותר להתווכח לפני הילדים אך חשוב גם להראות להם שאתם מתפייסים. זה השינוי שאתם רוצים להביא לבית ואז גם לעולם.

הנה 5 פעולות שתוכלו לעשות כבר היום:

  1. החליטו כמשפחה מה הערכים החשובים בעיניכם.

  2. עשו כל מה שאתם יכולים כדי לקיים אותם גם בבית וגם בחוץ

  3. עודדו את הילדים כאשר הם נתקלים בילדים אחרים שגדלו על ערכים אחרים

  4. פרגנו להם על המעשים הטובים שהם עושים

  5. ככל שתתרגלו להיות השינוי שאתם רוצים ליצור בבית, השינוי יקרה כאילו מעצמו

משפחה שמחה ובריאה היא משפחה המונעת מערכים טובים החשובים בעיניה. כך תיצרו במו ידיכם את השינוי אותו אתם רוצים. הילדים שלכם, גם הם יגלו, שזה אפשרי. מה שיפה בכל הדבר הזה הוא שגם הסביבה שלכם תידבק בשינוי שאתם יוצרים ולאט לאט תגלו כיצד ההשפעה של החיים שיצרתם הולכת וגדלה.

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?