ספרי אודיו - המלצות

אין כמו להיכנס למיטה בסוף יום ולהירגע עם ספר טוב ולהמשיך לקרוא רק עוד פרק אחד כי הספר ממש מעניין. לקרוא ספר לפני השינה זה אמצעי כל כך מרגיע שלעתים אנחנו מוצאים את עצמנו נרדמים כשהספר לאט לאט גולש לנו מהידיים כשכל מה שאנחנו רוצים הוא לגלוש לעולם החלומות. הענין הוא שהיינו רוצים לקרוא ספר טוב גם כשאנחנו לא תלויים בתאורה ועם אפשר לשלב את זה עם פעולה אחרת שאנחנו עושים, אז זה בכלל שוס. בשנים האחרונות, ספרי האודיו (שהוקלטו פעם בעיקר עבור עיורים) מאוד נפוצים כי אפשר להאזין להם מהטלפון או מהמחשב.

פעם כדי להאזין לספרים, היה צריך לנסוע לספריה בחדרה ולהשאיל משם קלטות שמע עליהן הוקלטו ספרים. מאז הטכנולוגיה השתפרה פלאים ובלחיצת כפתור אנחנו יכולים להוריד כמעט כל ספר מאמזון ולהאזין לו באפליקציה המיועדת לכך בטלפון.

בשנים האחרונות מפאת חוסר זמן, אני כמעט ולא קוראת ספרות יפה. אני עסוקה בלהאזין לספרים מקצועיים וכן בספרים על התפתחות אישית וגם ביוגרפיות, בעיקר של נשים. זה ממש נחמד להאזין לספר שלרוב, הסופר מקריא בעצמו. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור את הספר, לרכוש אותו והוא מיד יורד לאפליקציה ומצטרף לשאר הספרים הנשארים שם תמיד.

בניגוד להמלצות לספרים רגילים, אותם קל לקושש מחברות וחברים, קהל המאזינים לספרי אודיו עדיין אינו גדול. אז לכבוד חודש ספרי האודיו הבינלאומי, כתבתי את הפוסט והזה ואני גם משתפת אתכן בהמלצות לספרי אודיו, שההאזנה להם, השפיעה עלי ועוררה בי השראה במיוחד:

The Four Agreements – Do Miguel Ruis

בארבע ההסכמות חושף דון מיגל רואיס את מקור האמונות המגבילות שלנו הגוזלות מאיתנו שמחה ויוצרות סבל מיותר. בהתבסס על חוכמת טולטק קדומה, ארבע ההסכמות מציעות קוד התנהגות עוצמתי שיכול להפוך את החיים שלנו יותר מהר ממה שנדמה לנו לחויה חדשה של חופש, שמחה ואהבה. זה היה הספר הראשון שהורדתי וגם נתתי במתנה לכל אחד מילדינו.

Big Magic – Elizabeth Gilbert

במשך שנים רבות קוראים רבים מקבלים השראה מספריה של אליזבת גילברט. ספרה הראשון לאכול, להתפלל לאהוב היה לרב מכר וגם יצא כסרט בכיכובה של ג׳וליה רוברטס. בספר הזה, היא חופרת עמוק לתוך עצמה וחולקת את נקודת המבט הייחודית שלה על יצירתיות. עם אמפתיה עמוקה ונדיבות קורנת היא מציעה תובנות עוצמתיות לגבי טבעה המסתורי של ההשראה. היא מבקשת מאיתנו לאמץ את הסקרנות שלנו ובכך להשתחרר מסבל מיותר. היא מראה לנו איך להתמודד עם מה שאנחנו הכי אוהבים, ואיך להתמודד עם מה שאנחנו הכי חוששים ממנו. היא מביאה גישות והרגלים שאנחנו יכולים לשלב בחיים כדי לחיות את חיינו היצירתיים ביותר. כשהאזנתי לו בפעם הרשונה, זה היה במהלך טיסת הלוך ללונדון. הטיסה התקצרה פלאים...

The Gifts of Imperfection – Brene’ Brown

לעתים קרובות אנחנו מקשיבים למבוכה ולפחדים שלנו, למרות שאין בהם אמת. הפחדים האלה מונעים מאיתנו את הכרת התודה והחמלה שלנו כלפי עצמנו. נדמה לנו שאנחנו לא ראויים אבל האמת היא שאנחנו ראויים מאוד. אנחנו ראויים לגילוי עצמי, לצמיחה אישית ולאהבה ללא גבולות. רב המכר של הניו יורק טיימס מביא חוקי משחק חדשים. ברנה בראון מביאה מתנה בדמות המושג חוסר השלמות – ומסבירה: כשנמצא בתוכנו את האומץ להתגבר על פחדים ותודעה עצמית שמשתקת אנחנו נחזק את הקשר שלנו עם העולם.

זה הזמן לטפח רגשות של ערך עצמי, כמו גם קבלה ואהבה לעצמנו. בעולם שבו העלבונות, הביקורת והשיפוטיות מתפשטים בנדיבות מדי לצד מסרים של הישגיות וציפייה לא מציאותיים, אנחנו מחפשים דרכים "לחפור עמוק" ולמצוא אמת והכרת תודה בחיינו. זו בהחלט דרך חדשה שבאה במקום ההרגל של להיאחז במחשבות שלנו שמביסות אותנו. במקום זה, אנו יכולים לאמץ את מתנת חוסר השלמות שלנו. הספר הזה העיף אותי במיוחד. הוא היה נועז ואחר. פתאום הוצאת "הכביסה המלוכלת" שלנו החוצה יכול להיות תהליך מרפא.

Judgment Detox – Gabriel Berenstein

הספר גמילה משיפוטיות מביא תהליך אינטראקטיבי בן שישה שלבים לעקרונות רוחניים מהטקסט ״קורס בניסים״, קונדליני יוגה וטכניקת החופש הרגשי (המכונה טאפינג), מדיטציה, תפילה ותורות מטפיזיות. ברנשטיין פרסה את העקרונות האלה כדי להקל עלינו להתחייב ולשלב אותם בחיי היומיום שלנו. כל שיעור בנוי על קודמו ונותן תמיכה וריפוי פנימי אמיתי. כשנהיה מוכנים לעקוב אחרי התהליך ולהרפות, שיפוטיות כאב וסבל יתחילו להתמוסס. על אף שהספר יכול להישמע לחלקכן "רוחני" מדי, הוא קל לעיכול ועושה חיבור קל בין עולם החומר לרוח.

Becoming – Michele Obama

בספר הזכרונות שלה מישל אובמה מזמינה את הקוראים להציץ לתוך עולמה ומתעדת את החוויות שעיצבו אותה - מילדותה בדרום שיקגו ועד שנותיה כמנהלת שמאזנת בין דרישות האימהות והעבודה התובענית שלה כולל שנותיה כגברת הראשונה של ארצות הברית. בכנות רבה ובשנינות היא מתארת ​​את ניצחונותיה ואת אכזבותיה, הן הציבוריים והן הפרטיים, ומספרת את סיפורה המלא כפי שחיה אותו - במילים שלה ובתנאים שלה. הספר מעורר אמפטיה וכתוב בצורה אינטליגנטית. הספר מביא את הנפש הגדולה שהיא כשהיא באופן עקבי מתנגדת לעמוד בציפיות שהיו ממנה שלא כיבדו אותה כאישה. שחורה. במעמדה. סיפורה עורר בי השראה. מקוה שגם בכן.

מאחלת לכן האזנה מיטיבה ומקוה שתבחרו לפחות באחד מכם לספר הבא שלכן,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?