אפשר להשפיע על ההתבגרות שלנו. מרגש או מטריד?

לאחרונה יצא לי לשוחח עם שתי מטופלות שלי על התפקוד ההורמונלי שלהן. דיברנו על הקשר בין אורח החיים לאורך החיים (longevity) ומה ההשפעה שיש לנו על כל אחד מהם. אורך החיים מלווה אותי מגיל צעיר מאוד כשהבנתי שהסבים שלי נפטרו בגיל די צעיר ממחלה ומתאונה אך אני, בחושים של ילדה, תמיד חשבתי שיש לנו איזו יכולת לעצור את הרכבת הדוהרת של החיים או לפחות להאט את נסיעתה.

בעקבות ספר חדש שיצא לאחרונה בארצות הברית(Growing Younger by Dr. Gowri Reddi Rocco) היום כבר ידוע שלסביבה או ללייפסטייל שלנו יש השפעה מכרעת על הבריאות שלנו. כלומר הגנטיקה שנולדנו איתה יכולה להשתנות על ידי שינויים סביבתיים כמו טיב התזונה, התנועה, השינה ואיזון הסטרס. ידיעה מדאיגה ומרגשת כאחד. הבריאות שלנו יכולה להיות בידיים שלנו. מדובר בנשים וגם בגברים.

בריאות טובה שומרת על תאי הגוף שלנו מלהזדקן ביי דה בוק. בכל יום יש לנו בחירה איך להתבגר. מחשבות יומיומית ופעולות בהן ננקוט יקבעו את איכות ואורך החיים שלנו. אנטי-אייג׳ינג לא מסתכם רק בקרמים שנמרח על הפנים אלא בראייה מקיפה של כל מעגלי החיים שלנו.

לכל אלה השפעה מכרעת על ההורמונים שלנו (150 במספר!) שאחראים על התפקוד שלנו. מה שהכי הפתיע אותי בספר היה המשפט שהאמונה הרווחת היא שכמות ההורמונים שלנו יורדת ככל שאנחנו מתבגרים אך למעשה, אנחנו מתבגרים בגלל איכות ההורמונים שלנו שיורדת.

כשכמות ההורמונים בגוף יורדת, הבריאות מתדרדרת, מתחיל להיווצר שומן בטני, אנרגיה נמוכה, בעיות בזכרון, השינה נפגעת, חולשה משתלטת על הגוף, דכאון וחרדה מתחילים להזדחל וגם ההרגשה שאנחנו קורבנות של הגיל שלנו.

אבל ההשפעות של הירידה בכמות ההורמונים היא אישית ויכולה להשתפר בהתאם ללייפסטייל שלנו שכולל את הפעילות הגופנית, השינה, התזונה והתרופות שאנחנו נוטלים כמו גם את מידת הסטרס בה אנחנו נמצאים.

כלומר אם נשמור על איכות ההורמונים שלנו, נצליח לשמור על תאי הגוף שלנו צעירים למשך שנים רבות. וכשההורמונים שלנו מאוזנים וברמה אופטימלית, הגוף שלנו בריא ומערכת החיסון שלנו חזקה.

הגוף שלנו פועל באופן מושלם ותמיד רוצה לרפא את עצמו בתנאי שניקח אחריות על הבריאות שלנו ונעזור לו לעשות את זה בצורה נכונה.

XO,

מרינה

פעם בשבועיים אני שולחת פוסט חדש לנרשמות שלי, מזמינה אותך להירשם לבלוג ולקבל את הפוסטים האחרונים
אודותי
IMG_8491.JPG
תודה שאת קוראת אותי, אני מרינה, נושמת, מאמינה וחיה חיים של SELF CARE. עוד עלי. 
בואי ניפגש במייל 
הפוסטים שהכי אהבתן
בואו נשמור על קשר:
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
פוסטים אחרונים
מה זה SELF CARE?